Organik Yüzey Temizleyici Deterjanlar

Organik Yüzey Temizleyici Deterjanlar

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 666 Yayınlanma Tarihi 03 Jul 2018 Yorum: 0

Her gün temizlik yapmak kadınlar için zorlu ve bir o kadar da uğraştırıcı bir iştir. Bu ülkemiz dahil bütün dünyadaki ülkelerde geçerli olsa da en çok ülkemizde geçerlidir. Çünkü ataerkil toplum yapısından dolayı kadın evde temizlik yapar düşüncesi bulunmaktadır.

BURAYA TIKLAYARAK SİTEMİZDEN ORGANİK YÜZEY TEMİZLEYİCİ DETERJAN ALABİLİRSİNİZ !


Kadınların yükü ağır lakin bu yükü de bir de tehlikeli hale çevirmek akıl karı değildir. Tehlikeden kastım evinizde bulunan kimyasal maddeler içeren temizlik ürünleridir. Çünkü hem sizin için hem de evde bulunan küçükler için büyük tehlike arz etmektedir.
Banyo, seramik, mutfak, lavabo, yerleri vb. temizlemek için yüzey temizleyicileri kullanıyoruz. Hatta camları dahi temizlerken yüzey temizleyici deterjankullanıyoruz. Bu deterjanlar iyi bir temizlik yapabilmesi için ağır kimyasal maddeler ile üretiliyorlar. Organik yüzey temizleyici deterjan ise kesinlikle bu şekilde tehlike içermemektedir. Çünkü tamamen bitkisel içerikten oluştuğu için size bir zarar vermemektedir. İçeriğinde bulunan bitkisel maddeler size alerjik reaksiyonlar göstermez ve çocuklar için de tehlike oluşturmaz. Evde bulunan küçük çocuklar bitkisel yüzey temizleyici deterjana dokunsa veya içse bile sağlığı konusunda çok endişelenmenize gerek yoktur. Ama bir de bu durumun tam tersini şöyle kısa süre ile bir hayal edin bakalım. Kimyasal yüzey temizleyici yani yağ çözücü bir ürünü bebeğinizin içtiğini bir düşünün. Hemen telaşlanırsınız haliyle ve çocuğu derhal hastaneye götürürsünüz. Çünkü kimyasal yağ çözücü içtiği zaman çocuk veya bebek iç organları büyük hasarlar görmektedir.İşte bu üzücü senaryoları siz evinizde yaşamak istemiyorsanız kesinlikle bir an önce evinizde doğal temizlik ürünleri kullanmalısınız.
Ev hanımları ve annelere daha çok anlatmaya çalışıyorum doğal hayat ve bitkisel bir yaşam sürdürmenin nasıl yapılacağını. İlk başta böyle bir site açtım ki, en ağır kimyasal maddeler temizlik ürünlerinde bulunuyor. Sitemizde hemen her çeşit deterjanın evde nasıl yapılacağı konusunda tarifler bulunmaktadır. Bu tarifleri özenle seçip sizler için sitemde paylaşmaya çalıştım. Organik deterjan isimli makalemizden organik yüzey temizleyici evinizde kendi kendinize nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattım. Bu makaleye girerek siz de kendi evinizde tamamen doğal ve bitkisel bir şekilde kendi bitkisel yüzey ve cam temizleyicinizi yapabilirsiniz. Böylelikle o ağır kimyasal içeren temizlik ürünlerine dünya kadar paralar verip aynı zamanda sağlığınızdan da olmazsınız. Kendiniz tamamen bitkisel bir şekilde ürettiğiniz için gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Çok ucuz malzemeler ve az miktar malzemeler ile kendi organik deterjanınızı evinizde üretebilirsiniz ve bu sayede kimyasal deterjanlara verdiğiniz para da cebinizde kalır.

Kısaca konuyu özetlemek gerekirse paranızın cebinizde kalmasını, sağlığınızın yerinde olmasını, doğal bir hayat yaşamayı, evdeki çocukları riske atmamayı istiyorsanız mutlaka bitkisel ve doğal deterjanlar kullanmalısınız. Bu yazımı okuyan bir çok ev hanımı veya anne umarım ki bitkisel ve doğal bir hayata deterjanlarını değiştirerek başlarlar. Bu arada şu konuda sizleri uyarmalıyım ki, eğer kendiniz üretmek istemiyorsanız ve almak istiyorsanız, kesinlikle organik vegan sertifikası olan markaları tercih edin. Sertifika ve onayı olmayan merdiven altı firmaların ürünlerini sakın almayın. Umarım doğal bir hayata siz de başlarsınız, sağlıcakla kalın.


Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap