Organik Bulaşık Deterjanı

Organik Bulaşık Deterjanı

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 484 Yayınlanma Tarihi 03 Jul 2018 Yorum: 0

Kendinize ailenize ve tüm sevdiklerinize değer veriyorsanız öncelikle her şeye baştan başlamalısınız. Çünkü yediğimiz içtiğimiz her şeyde maalesef sağlığa çok zararlı maddeler bulunmaktadır.

SİTEMİZDEN BURAYA TIKLAYARAK ORGANİK BULAŞIK DETERJANI ALABİLİRSİNİZ !Bu maddelerin çoğu gıda alanında kullanılmaktadır. Gıda direkt olarak ihtiyacımız olduğu ve sürekli tüketmek zorunda olduğumuz için son derece önemli bir konusudur. Tabi gıdaları yerken kullandığımız tabak,bardak,tencere,çatal,kaşık vb. tüm aletlerin temizliği de son derece önemlidir. 
Organik bulaşık deterjanı kullanmak kimyasal ürünlere göre çok daha iyi olacaktır. Zaten yediğimiz katkılı yiyeceklerin verdiği zararlar üzerine bir de kimyasal ürünler ile bulaşıklarımızı temizlersek vay halimize desek yeridir. Organik bulaşık deterjanı kullanarak mutlaka bulaşıklarımızı tehlikesiz bir şekilde temizlemeliyiz. Bu eşyaları yıkarken üzerilerinde kalan kimyasal maddeler vücudumuza direkt olarak giriş yapmaktadır. Ağızdan alındığı için de sağlık için çok büyük tehlike oluşturmaktadır. Ama organik bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz bu riski tamamen ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Bitkisel bulaşık deterjanı olarak da anılan bu temizlik ürünleri bir çok sitede satılmaktadır.Çoğu temizlik ürünü satan firma maalesef bulaşık deterjanlarını kimyasal olarak üretmektedir. Çünkü maliyeti az ve kazancı yüksek olmaktadır. Ayrıca üretimi de çok daha kolay yapılmakta olup, gerekli izinler de daha kolay alınmaktadır. Ama organik bir üretip bunun satışını yaparken bir çok sertifika almalısınız. Organik ürün üretimi daha sancılı ve daha pahalı olmaktadır. Bu nedenle organik ürünler fiyat olarak kimyasal ürünlere göre biraz daha pahalıdır. Fiyat farkı çok fazla olmaması organik ürünlerin alınabilir olmasını sağlamaktadır. Az bir fiyat farkı ödeyerek doğal bir şekilde bulaşıklarınızı yıkamayı tercih etmelisiniz. Ayrıca organik bulaşık deterjanı konsantre olarak yapılmışsa onlarca kez yani aylarca rahatlıkla bir litresini kullanabilirsiniz. Organik bulaşık deterjanının makine için olanı ve elde yıkama için olanı üretilmektedir. Bir çok büyük markette ve internet sitelerinde bunların tedariğini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kendinizin, sevdiklerinizin ve ailenizin sağlığını tehlikeye atmamış olursunuz. Sadece organik bulaşık deterjanı konusunda değil organik çamaşır deterjanı konusunda da çok hassas olmalısınız. Çünkü yedikleriniz kadar giydikleriniz de son derece önemlidir. Çünkü direkt olarak vücuda giydikleriniz temas etmektedir. Organik çamaşır deterjanı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.Organik bulaşık deterjanı ile ilgili son söylemek istediklerime yavaşça geliyorum. Sitemizin ana sayfasında bulunan organik deterjan yazısında evinizde kendi başınıza bitkisel bulaşık deterjanı nasıl üreteceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer bu ürünleri almaya gücünüz yoksa kendiniz evinizde bu tarifler sayesinde bitkisel bulaşık deterjanı üretebilirsiniz. Ürettiğiniz bitkisel bulaşık deterjanını makinede veya elde yıkama yaparken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Organik ve bitkisel deterjan konusunda yeni yazılarımızda da sizleri bilgilendireceğiz. Umarım sizlere doğal yaşam konusunda faydalı oluruz. Hepiniz doğayla,organik ve sağlıkla kalın…

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap