Organik Bebek Deterjanı

Organik Bebek Deterjanı

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 400 Yayınlanma Tarihi 30 Jun 2018 Yorum: 0

Ailemizin en güzel süsü olan bebeklerimizi korumak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bebekleri ne kadar koruyabiliyor ya da farkında olmadan ne kadar zarar veriyoruz diye bir düşünmek gerekir. Kimyasal ürünleri kullanarak bebeklerimize ne kadar zarar verdiğinizi bilseniz bir daha kimyasal ürün kesinlikle kullanmazdınız. Çünkü ağır elementler içeren bu kimyasal ürünler bebeklere oldukça fazla zarar vermektedir.

BURAYA TIKLAYARAK SİTEMİZDEN ORGANİK BEBEK DETERJANI SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Bu durum en çok 
temizlik ürünlerindeyaşanmaktadır. Çünkü temizlik ürünleri çok ağır kimyasallar içermektedir ve bebeğinize elbise yolu ile bulaşmaktadır. Bu tehlikeden bebeği koruyabilmek için mutlaka organik bebek deterjanıkullanmalısınız. Organik bebek deterjanı kullanarak bebeği kimyasal risklerden koruyabilir ve onu güvende tutabilirsiniz. Bitkisel bebek deterjanı normal kimyasal ürünlere göre elbette biraz daha pahalı ancak çok aman aman farklar da bulunmamaktadır. Emin olun kimyasal ürünlerin verdiği zararı göze aldığınızda bitkisel bebek deterjanının fiyatını bile düşünmeyeceksiniz.

İnternette bir çok organik bebek deterjanı satan firma bulunmaktadır. Bu firmaların bazıları sertifikalı bazıları ise sertifikasız satışlar yapmaktadır. Mutlaka vegan,icea vb. sertifikaları olan ve bakanlıktan izni olan firmaları tercih ediniz. Zaten çok fazla üretim yapan firma yok ve bu nedenle seçim yelpazesi maalesef oldukça dardır. Organik bebek deterjanı bebeğinizin elbiselerini soldurmaz ve tamamen doğal bir temizlik sunar. Bu nedenle bebeğinizin hassas cildi alerjik zarar görmez ve bebeğin vücuduna ağır kimyasallar girmez. Bebekler yürümeye başladığında asıl tehlike başlıyor. Çünkü gördükleri her şeyi ağızlarına götürerek tadına bakarak anlamaya çalışıyorlar. Bebekler için ve anneler için en tehlike dönem bu diyebiliriz. Çünkü ulu orta bırakılan her şeyi bebek ağzına götürebilir. Hele de bu götürdüğü kimyasal bir temizlik ürünü ise. İşte o zaman hem aile hem de bebek için büyük yıkımlar yaşanabiliyor. Düşünsenize bebeğinizin banyoda yerde unuttuğunuz çamaşır suyunu içtiğini ne kadar korkutucu değil mi ? İşte bu risk evinizde kimyasal ürünler bulundukça hep olacaktır. Siz ben unutmam deseniz bile, çocuğunuz bu temizlik ürünlerini içmese bile, bu temizlik ürünlerinin içerisindeki kimyasallar çocuğa büyük zararlar verecektir. Bunların örneklerini çevremizde ve televizyonlarda oldukça fazla görmekteyiz.


Organik bebek deterjanı  veya diğer adı ile bitkisel bebek deterjanı bebeğiniz için mutlaka kullanmanız gereken bir üründür. Bebeğiniz için bitkisel bebek şampuanı, bitkisel bebek çamaşır deterjanı, bitkisel bebek biberon temizleyicisi vb. ürünleri kullanabilirsiniz. Bu bitkisel ürünler bebeğe asla zarar vermez, alerjik reaksiyonlar göstermez ve tamamen risksizdir. Bebeğiniz yanlışlıkla bu ürünleri içse bile onun sağlığını ciddi derecede etkileyecek bir sorun ile karşılaşmazsanız. İşte bütün bu artı yönleri ile mutlaka organik ürünleri kullanmalıyız. Ödeyeceğiniz fiyat farkı organik ürünlerin bütün bu artık özellikleri için inanın değecektir. Bu yazıdan sonra umarım bir çok anne bebekleri için bitkisel bebek deterjanı ve şampuanı kullanırlar. Bebeğiniz ve siz sağlıcakla kalın…

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap