Organik Duş Jeli

Organik Duş Jeli

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 833 Yayınlanma Tarihi 03 Jul 2018 Yorum: 0

Sitemizde organik ve bitkisel temizlik ürünleri hakkında bir çok yazı paylaşımı yaptım. Bu yazılarımıza ara vermeden devam etmek istiyorum. Bu yazımda bitkisel ve organik temizlikürünleri yerine bitkisel kozmetik ürünlerinden bahsedeceğim. Çünkü temizlik ürünleri kadar tehlikeli hatta daha da tehlikeli bir grubu oluşturuyor.

BURAYA TIKLAYARAK ORGANİK ŞAMPUAN VE DUŞ JELİ ALABİLİRSİNİZ !Her kadın elbette güzel kokmak, güzel görünmek ve beğenilmek ister. Lakin güzel görüneceğim diye de sağlığımızdan olmak pek akıl karı değildir. Bugün dünyanın her yerinde uzmanlar kimyasal ürünlerin vücuda vermiş olduğu zararlarda hem fikir durumundadır. Çünkü kimyasal ürünler vücudumuzda ağır tahribatlar yaparak büyük hastalıklara yol açmaktadır. 
Kozmetik sanayisinde ise, bu risk maalesef çok fazladır. Çünkü üretilen ürünlerin hemen hepsine yakını tamamen kimyasal maddelerden üretilmiştir. bugün bir kozmetik mağazasındaki ojelerin çoğu markası bilinmeyen, nasıl yapıldığı hakkında fikrin bulunmadığı ürünlerdir. İşte bu ürünler zaten en çok sağlığı tehdit eden ürünlerdir. Merdiven altı üretimi yapılarak piyasaya sürülen bu ürünler, ucuz denilerek maalesef kadınlarımıza satılıyor. Kadınlarda ucuz yollu güzel görüneceğim diyerek bu ürünleri sadece rengine bakarak satın alıyor. Bu durum inanın tüm kozmetik ürünlerinde bu şekildedir.Bu grubun tehlikeli ürünlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz duş jelidir. Duş jeli bildiğiniz üzere vücudunuzu yıkamayı ve güzel koku vermeyi sağlar. Lakin sağladığınız bu faydaların kimyasal madde ile yapıldığını ve sağlığınızdan her geçen gün götürdüğünü biliyormusunuz ?Ben bu aşamada sizlere elbette organik ve tamamen bitkisel yollarla yapılmış olan organik duş jeli kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü vücudunuz tamamen bitkisel içerikleri barındıran bir ürün ile temizlenmiş olacaktır. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyeceği için de gönlünüz ferah bir şekilde kullanabilirsiniz.Duş jelini evinizde üretmeniz mümkün ama benim size tavsiyem güvenilir ve sertifikaları tam olan bir firmadan satın almanızdır. İnternette belirlediğiniz firmayı, ürünlerini, sertifikalarını ve geçmişini mutlaka araştırmayı unutmayın. Sonuçta burada önemli olan bitkisel ve güvenilir bir marka bulabilmektir. Yukarıdaki şartlara uygun bir firma bulduğunuzda hemen duş jelinizi internetten satın alabilirsiniz. Belki seçtiğiniz firmanın migros vb. gibi yerlerle anlaşması vardır direkt gidip marketten de alabilirsiniz.

Sonuç olarak cildinize, kendinize ve sağlığınıza dikkat ediyorsanız mutlak suretle bitkisel ve doğal olanı tercih etmelisiniz. Belki 3,5 tl fazla verirsiniz ama sonradan sağlığınızı düzeltmek için yüzlerce tl harcamamış ve o sıkıntıları çekmemiş olursunuz. Bitkisel duş jeli kullanarak vücudunuzu temizleyip, mis gibi kokabilirsiniz.

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap