Boraks Nerede Satılır, Ne İşe Yarar ve İçeriği Nedir

Boraks Nerede Satılır, Ne İşe Yarar ve İçeriği Nedir

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 7285 Yayınlanma Tarihi 29 Jun 2018 Yorum: 0

Herkese merhabalar

Yeni bir yazımızda daha sizlerin karşısındayım. Sizlere bu yazımda boraks nerede satılır, boraks ne işe yarar, boraks nedir, boraksın faydaları ve zararları, boraksın içeriğinde hangi maddeler bulunur gibi geniş açıklamalar yapacağım. Boraksın kullanım alanları konusunda da bilgi vereceğim bu yazı tamamen boraks üzerine olacaktır. Şimdi sırasıyla boraks ile ilgili aklınıza takılan soruları tek tek yanıtlayalım.

BURAYA TIKLAYARAK SİTEMİZDEN BORAKSLA ÜRETİLMİŞ ORGANİK DETERJAN SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Boraks Nerede Satılır ?

Eskiden adı sanı pek bilinmeyen bir ürün olan boraks artık doğal temizlik ile ilgilenen herkes tarafından bilinir hale geldi. Çünkü insanlar artık ağır kimyasallı temizlik ürünlerinden ziyade organik temizlik ürünlerini tercih ediyor. Bu nedenle boraksın adı da pek fazla duyulmaya ve öğrenilmeye başlandı. İşte boraksın bu nedenlerle satışının yapıldığı alternatifler de arttı. Boraksı öncelikle güvenilir internet sitelerinden, eczanelerden, aktarlardan ya da organik ürün satan pazarlardan bulabilirsiniz. Yani gördüğünüz gibi boraksı temin edebileceğiniz oldukça fazla seçenek bulunuyor. Boraks lazım olduğunda yukarıdaki alış alternatiflerinden birini seçerek alışveriş yapabilirsiniz.
Boraks Ne İşe Yarar ?

Boraks içeriği nedeniyle evlerde, iş yerlerinde, toplu kullanım alanlarında vb. tüm yerlerde doğal temizlik için kullanılmaktadır. Ağır kimyasal barındıran temizlik ürünleri kullanmak istemeyen, kimyasal ürünlere alerjisi olan ya da evinde bebeği bulunan hanımlar tarafından organik ve doğal temizlik için tercih edilmektedir. Evinizin her yerini tertemiz yapar ve kesinlikle kimyasal bileşen içermez.

Boraksın Kullanım Alanları Nelerdir ?

Boraksın kullanım alanı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü boraks üzerine yapılan araştırmaların temelini bor madeni oluşturmaktadır. İçerisinde bor madeni içeren boraks bu nedenle geliştirilmeye çalışılan bir üründür. Boraksın kullanım alanlarını; kozmetik sanayi, atık sanayi, deterjan sanayi, enerji sektörü şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca son yapılan araştırmalarda boraksın çimentoyu güçlendirdiği ve beton sektöründe de kullanılmaya başlandığı söylenmiştir. Gördüğünüz gibi boraks şuanda pek çok farklı sektörde aktif olarak kullanılıyor. Devam eden araştırmalar neticesinde çok farklı sektörlerde de kullanılacağı aşikar gibi görünüyor.

Boraks Nedir ve Boraksın İçerisinde Ne Vardır ?

Boraks doğal bir temizleyici yani dezenfektan olup, içerisinde su, oksijen, sodyum ve bor bulunduran bir mineraldir. Yukarıda saymış olduğum gibi çok farklı sektörlerde farklı kullanım alanları için kullanılmaktadır. Araştırmaları devam eden bor madeni ile birlikte çok farklı sektörler için de kullanım alanları oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Yukarıda saymış olduğum soruların dışında bu makaleyi okuyan ziyaretçilerimizin aklına takılan sorular varsa konu altında yorum yazabilir ya da bizimle direkt olarak iletişime geçerek merakınızı giderebilirsiniz. Hepinize sağlıklı, doğal ve bitkisel bir hayat diliyorum. Yeni bir bilgilendirici yazıda görüşmek dileğiyle…

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap