Bitkisel Çamaşır Suyu

Bitkisel Çamaşır Suyu

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 663 Yayınlanma Tarihi 30 Jun 2018 Yorum: 0

Doğal ve bitkisel bir hayat yaşamak hepimiz için en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir. Dünyamızda 100 senedir kimyasal ürünler üretiliyor ve kullanılıyor. Bir çok üründe kimyasal elementler bulunuyor lakin bu grubun en riskli ürünlerinden bir tanesi de temizlik ürünleridir. Çünkü temizlik ürünleri ağır kimyasal maddelerden üretiliyor.

BURAYA TIKLAYARAK SİTEMİZDEN BİTKİSEL ÇAMAŞIR SUYU SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Daha detaylı açıklamak gerekirse öldürücü nitelik taşıyan kimyasal maddelerden bahsediyoruz. Temizlik ürünleri içerisinde de bu grubun en tehlikelisi 
çamaşır suyudurBitkisel çamaşır suyu ya da diğer adı ile organik çamaşır suyu bu konuda imdadınıza yetişiyor. Kimyasal çamaşır suyunun verdiği zararları anlat anlat bitiremeyiz. Düşünsenize evinizde bir köşede kimyasal çamaşır suyu bulunuyor ve evinizde küçük bir çocuk bilmeden bu çamaşır suyundan içiyor. İçtiği o kimyasal çamaşır suyu çok kısa süre içerisinde çocuğun midesini ve böbreklerini mahvedecektir. Tabi soluğu havası ile ciğerleri ve diğer organları katmatsak. Yani sonuç olarak çamaşır suyu hem sizin için hem de evdeki küçük çocuklar için çok yüksek risk oluşturuyor. Şöyle düşünün birde; banyonuzu çamaşır suyu ile yıkadığınızda kapı kapalı şekilde orada yarım saat bile kalamıyorsunuz. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü ? Çünkü çamaşır suları çok ağır kimyasallar içerdiği için verdiği koku da çok ağır ve insanı etkileyecek şekildedir.
Bitkisel çamaşır suyunu ister bazı markalardan alabilir isterseniz de kendiniz evde de üretebilirsiniz. Bitkisel çamaşır suyu evde nasıl yapılır isimli şu makalemizi okuyarak kendi evinizde bitkisel çamaşır suyunu yapabilirsiniz. Evinizde yapacağınız bitkisel ve tamamen organik olan çamaşır suyunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca içine koyduğunuz çiçek yağları ile çamaşır suyunun o ağır kokusunu mis gibi bir çiçek kokusuna dönüştürebilirsiniz. Ayrıca çocuklar ve aileniz için en önemlisi temizlik yaparken sizin için bir tehlike oluşturmaz. Bu nedenle kesinlikle bitkisel çamaşır suyunu ya kendiniz evinizde üretin ya da organik sertifikalı güvenilir markalardan alım yapabilirsiniz. Ama benim size bu aşamada tavsiyem kesinlikle kendiniz üretmenizdir. Eğer kendiniz üretemezseniz güvenilir bir markanın ürününü tercih de edebilirsiniz.Bitkisel çamaşır suyu kimyasal çamaşır suyuna göre fiyat olarak biraz fazla lakin inanın bu tehlikeleri varken kimyasal ürün kullanmak hiç akıl karı değil. Biraz tasarruf yapayım derken sağlığınızdan olmayın derim. Bir de kadınların yanıldığı bir konu daha maalesef bulunuyor. Bitkisel ve organik çamaşır suyu kimyasal ürün gibi temizlik sunmaz. Elbette bitkisel çamaşır suyu da her yeri tertemiz yapar. Fakat hiçbir organik deterjan kimyasallar kadar temizleyici ve parlatıcı etkiler yapmaz. Çünkü o ürünlerin içerisinde çok ağır kimyasallar var. Yerleriniz parlamasın temizlensin bence yeterlidir. Çünkü yerlerinizin parlaması temizlenmesinden ve sizin sağlığınızdan kıymetli değildir.


Sonuç olarak kesinlikle evlerinizde, iş yerlerinizde, toplumsal kullanım alanlarında kesinlikle bitkisel çamaşır suyu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Evinizde kendi imkanlarınızla rahatlıkla üretebilirsiniz. Ayrıca marketten aldığınız kimyasal çamaşır suyunun fiyatından çok daha uygun bir rakama evinizde üretebilirsiniz. Bu nedenle marketteki ağır kimyasal içeren çamaşır suyunu tercih etmenizin bir sebebi yok. Ailenizi, sevdiklerinizi, evdeki çocuğunuzu ve en önemlisi kendinizi sevip saygı duyuyorsanız bitkisel çamaşır suyunu ya kendiniz üretin ya da satın alın. Ama kesinlikle kimyasala çamaşır suyunu kullanmayın ve hatta çevrenizdekileri de mutlaka uyarın. Sağlıcakla kalın…


Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap