Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Herkese merhaba hanımlar…

Ramazan ayı dolayısı ile maalesef fırsat bulup bu konu üzerine uzunca bilgilendirici güzel bir makale yazamadım. Selülitten kurtulmanın doğal yollarını uzun uzadıya anlatmak istiyorum. Aslında çok geç kalmış sayılmayız. Çünkü Ramazan ayı bittikten sonra insanlar temmuz ağustos ve eylül aylarında tatil için rezervasyon yaptırdılar. Bu nedenle selülitlerden kurtulmak için hala vaktimiz var. Şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bu sitede kesinlikle kimyasal ürünlerin tanıtımı ve önerilmesini göremezsiniz. Bu yazımda da başlıkta da okuduğunuz üzere sizlere selülitten kurtulmanın tamamen doğal yollarından ve özel karışımlardan bahsedeceğim.

Selülitten kurtulmak için vereceğim doğal karışımlardan önce kesinlikle bu karışımları spor ile uygulamanızı istiyorum. Yani sadece bu karışımları uygulayınca yeterli olmaz. Sizin etkili biçimde spor yapmanız gerekir. Spor yapınca bu karışımları kullanırsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Yani hem spor hem de bu karışımlar tamamen birer etmen. Sadece spor ya da sadece doğal karışımlar yeterli olmaz. Hem doğal beslenme ve özel kürler hem de spor birlikte bulunmalıdır. İşte bu şekilde çok hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz. Selülit için spor egzersizlerini internette araştırabilirsiniz. Bu yazımda değinmeyeceğim çünkü sitemiz bir spor sitesi değil sadece doğal ipuçlarını paylaşıyoruz. Kendinize uygun spor egzersizlerini internette araştırarak bulabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuza yani doğal karışımlara.

Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları
Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Selülit Düşmanı Kahve Kürü Tarifi:

Zeytinyağı ve kahvenin ılık kalıntısını birbirine karıştırın. Karışımı hafif ılık olacak şekilde selülitli bölgeye masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 15 dk kadat streç film sarıp karışımın bölgede kalmasını sağlayın. Daha sonra yıkarken sert ve hızlı bir masaj uygulayarak vücudunuzdan bu kürü temizleyin. Bu karışımı selülitli bölgelere 2 haftada bir uygulamanız doğru olacaktır. Çok fazla selülitiniz varsa çok abartmadan haftada bire indirebilirsiniz. Bu karışım ve masaj kan dolaşımınızı hızlandırıp spor ile birlikte selülitlerin yanmasını sağlayacaktır.

Doğal Selülit Kremi Nasıl Yapılır ?

Malzemeler:

25 gram okaliptüs yağı

25 gram melisa yağı

25 gram ada çayı

15 adet dövülmüş aspirin

10 damla limon suyu

Malzemeleri iyice birbirine karıştırın. Sonuç olarak sürülebilir ve kıvam elde etmeniz gerekiyor. Bu kremi selülitli bölgeye masaj yolu ile uygulayın. 15,20 dk bekledikten sonra yine sert bir masajla vücudunuzdan temizleyin. Bu karışımı yukarıdaki tarif gibi 2 haftada bir uygulayabilirsiniz. Çok fazla selülit varsa yine haftada bir de uygulayabilirsiniz. Son olarak bu krem romatizma hastalıklarına da iyi yönde katkı sağlamaktadır.

Yukarıda iki adet selülitleri doğal yollardan yok etmek için tarif paylaştım. İki tarifi yapmak da oldukça basit ve kullanışlıdır. Lakin tekrar sizi şu konuda uyarmak istiyorum ki; spor yapmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz. Düzenli beslenme, spor ve bu doğal karışımlar bir araya geldikten sonra çok etkili olmaktadır. Sadece bu kürler veya sadece spor yapmakla olmaz. Onun için bu 2,3 etmeni mutlaka bir arada uygulamalısınız. Doğal güzellik kategorisi altında yeni bir yazı yayınlayana kadar kendinize iyi bakın 🙂