Organik Çamaşır Yumuşatıcısı

Organik Çamaşır Yumuşatıcısı

Yazar: Mustafa Okunma Sayısı: 547 Yayınlanma Tarihi 30 Jun 2018 Yorum: 0

Bu yazımda sizlere organik çamaşır yumuşatıcısı nasıl yapılır, nasıl kullanılır, yararları ve eksi durumlarını anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, organik çamaşır yumuşatıcısı ile çamaşırlarınızı yumuşacık yapabilir ve kendi beğendiğiniz bitkisel bir koku yağı ile çamaşırlarınızın istediğiniz gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK SİTEMİZDEN ORGANİK ÇAMAŞIR YUMUŞATICISI SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Şuanda evlerde kullanılan ve marketlerde satılan 
çamaşır yumuşatıcıları tamamen kimyasal maddeler içerecek şekilde üretilmiştir. Bu kimyasal maddeler öncelikle yıkamış olduğunuz elbiselere ve eşyalara daha sonra ise bedeninize geçmektedir. Çamaşırlarınızın mis gibi koktuğunu ve yumuşacık olduğunu düşünebilirsiniz ancak içinde bulunduğunuz tehlike de oldukça yüksektir. Çünkü kimyasal ürünler kullanarak kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Örnek verecek olursak eğer; evinizde bulunan bebeklerin elbiselerini bu çamaşır yumuşatıcıları ile yıkarsanız bebeğe kimyasal maddeler nüfus edecektir. Bu da haliyle onun sağlığına zarar olarak geri dönecektir. Bunun yanında eğer bebeğiniz yeni yeni yürümeye ve her şeyi tadarak öğrenmeye başladıysa, yumuşatıcının kokusu güzel olduğu için yumuşatıcıyı içebilir. Bu da çocuğunuzun iç organlarına büyük bir zarar verebilir. Siz ne kadar dikkatli olursanız olun her an dalgınlığınıza gelebilir ve bu tarz üzücü sorunlar ortaya çıkabilir. Hem bebeğinizi riske atmak istemiyorsanız hem de kendiniz içi kimyasal ürünlerden uzak durup doğal ürünler kullanmak istiyorsanız mutlaka organik çamaşır yumuşatıcıkullanmalısınız.Şimdi sizlere aşağıda organik çamaşır yumuşatıcısı nasıl yapılır onun tarifini vereceğim.
Organik Çamaşır Yumuşatıcısı Nasıl Yapılır ?

Lazım olan malzemeler:

  1. 800 ml elma sirkesi
  2. 200 ml ılık su
  3. 1 çay bardağı karbonat
  4. 20-30 damla aromatik yağ (kokusunu sevdiğiniz bir çiçeğin yağı)

Tarifi

Bir kap içerisine karbonat ve ılık su miktarınca dökülür ve iyice karıştırılır. Daha sonra ise sirke dökülür ve karışım iyice birbiri ile karıştırılır.Son olarak ise karışıma 20,30 damla kadar kokusunu sevdiğiniz bir çiçeğin yağı damlatılır.Daha sonra elde edilen karışım temiz bir şişeye alınarak kullanılmaya başlanabilir. Şu uyarıları yapmakta yarar var; öncelikle karışımın yoğun çiçek kokusu olmasını istiyorsanız, dilediğiniz kadar aromatik yağ ekleyebilirsiniz. Bunun yanında uzun süreli kullanım için kullanmadan önce ne olur olmaz diye yumuşatıcıyı koklayıp tuhaf kokup kokmadığına bakın. Bir sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz. Tamamen bitkisel ve organik olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon vb. sorun yaşamazsınız. Mis gibi kokan çamaşırlarınızı yumuşacık hale getirebilirsiniz.


Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap