Güneş Yanıkları İçin Doğal Çözümler

Güneş Yanıkları İçin Doğal Çözümler

Herkese merhabalar…

Bu yazımızda güneş yanıkları için doğal çözümler üretmeye çalışacağız. Havalar çok sıcak ve herkes haliyle denize gidiyor. Plajda uyuyan mı dersin, güneşin altında farkında olmadan çok kalan mı dersin, güneş kremini sürmeden plaja giden mi dersin herkes farklı sebeplerden güneş yanığı problemini yaşıyor. Güneş yanığı gerçekten çok rahatsız edici ve acıtıcı oluyor. Zaten hava sıcak ve bir de üstüne bu şekilde derinizin yanık olması hepten insanın canını sıkıyor. Aşağıda güneş yanığı için doğal çözümleri sıraladım ama öncelikle sizi şu konuda uyarmak isterim ki eğer çok ağır şekilde yanıklar oluştuysa mutlaka doktora gidin. Hafif yanık ve sızlamalar için aşağıdaki çözümleri kullanarak bir kaç günde kendinize gelebilirsiniz.

Güneş Yanıkları İçin Doğal Çözümler
Güneş Yanıkları İçin Doğal Çözümler

Güneş yanıkları için doğal çözümler:

Aloe Vera: Aloe vera bitkisi güneş yanıkları için gerçekten yaratanın bir mucizesidir diyebiliriz. Çünkü yapısında nemlendirici ve iyileştirici özellikler bulunmaktadır. Güneş yanıklarında en iyi çözümlerden birisidir. Bu bitkiyi aktarlardan vb. yerlerden satın almanız mümkündür. Bu bitkinin suyunu ya da jelini vücudunuza sürerek kısa sürede rahatlayabilir ve derinizi iyileştirebilirsiniz.

Salatalık: Taze ve organik salatalık suyunu güneş yanığı olan bölgeye güzelce uygulayın. Salatalık suyu bölgeyi nemlendirirken aynı zamanda ağrı kesici etki de gösterecektir. Bu şekilde ağrıyı kesebilir ve kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Lavanta Yağı: Lavanta bir çok alanda kullanılan hakikaten çok özel bir çiçektir. Lavanta yağı da güneş yanıklarına çok iyi gelmektedir. Hem ağrı giderici özelliği ile ağrınızı alır hem de nemlendirme özelliği ile kısa sürede iyileşmenizi sağlar.

Zeytinyağı, elma sirkesi gibi ürünlerde batma ve ağrıyı azaltıcı etki gösterir. Bu ürünleri de kullanabilirsiniz ama eğer hızlı bir şekilde hem ağrı kesmesini hem de iyileşmesini istiyorsanız yukarıda yazmış olduğum doğal çözümleri kullanabilirsiniz. Son olarak bir şey söylemek istiyorum. Halkımızın bildiği en önemli çözümlerden biri de yoğurttur. Yoğurt dolaptan çıkarıldığı için soğuk olur ve kısa süreli bir ferahlama sağlar. Tabi doğal yoğurt varsa evinizde onu kullanmanız daha iyi olur. Yoğurt yağlı olduğundan nemlendirme de sağlar ve iyileşmeye de katkı sağlayacaktır. Gördüğünüz gibi her şeyin doğal bir çözümü bulunuyor. Güneş yanıklarını ağrısız ve hızlı bir şekilde atlatmak istiyorsanız yukarıda sıralamış olduğum doğal çözümleri kullanabilirsiniz. Tekrar uyarıyorum eğer çok ağır güneş yanıkları oluşmuşsa mutlaka doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. Sağlıkla kalın…