Doğal Temiz Cilt için Yüz Kremi

Doğal ve Organik Güzellik

Kadınların son dönemde en çok araştırdığı ve dikkatini çeken konulardan birisi organik güzellik diğer bir adı ile doğal güzellik diyebiliriz. Kadınlar her zaman güzellik konusuna çok önem verdiler ancak son zamanlarda doğal güzellik konusunda bir hayli meraklılar diyebiliriz.Sitemizde doğal güzellik ile ilgili makaleler, tarifler, öneriler vb. yazılar bulunmuyordu. Genel olarak organik deterjan konusunda bilgilendirme yazıları, özel tarif ve öneriler bulunuyordu. Organik ve doğal bir yaşam hayatın her alanını kapsadığı için bundan sonra organik güzellik diğer adı ile doğal güzellik hakkında özel tarifler, ipuçları ve sırlar paylaşacağız. Amacım kadınların kendilerinde en çok önem verdikleri güzellik konusunda doğal olmalarını sağlamaktır. Çünkü güzellik konusunda kullanılan neredeyse bütün kozmetik ürünleri kimyasal maddelerden üretiliyor. Bu kozmetik ürünlerini kadınlar doğrudan cilde uyguluyorlar ve zaten tehlike de burada başlıyor. Ellere,ayaklara, kalçalara, göbeğe,sırta,boyuna vb. tüm yerlere bu kozmetik ürünleri uygulanıyor. Bu uygulanan yerlerin bence en önemlisi ve en çok tehlike arz edeni kesinlikle yüze uygulanandır. Çünkü insanın yüzü çok hassastır ve kadınlar için yüz gerçekten çok önemlidir. Çünkü yüze gelebilecek bir hasar kolay gizlenemez ve bir kadının hayatı alt üst olabilir. Bu nedenle yüze uygulanan kozmetik ürünlere kesinlikle çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kozmetik ürünlerin göz altına, yanaklara, dudaklara vb. bölgelere uygulanan tüm ürünleri kimyasallardan oluşmaktadır. Bu kimyasalları vücudumuza direkt olarak uyguladığımız için vücuda karışması da hiç zor olmamaktadır. Yani kimyasal maddeyi direkt olarak derinizden vücudunuza sokmuş oluyorsunuz. Son zamanlarda araştıran kadınlar bilir, organik ve doğal güzellik sektörü ortaya çıktı. Gerçekten doğal ham maddelerden oluşan özel karışım ve kürler son derece güzel sonuçlar doğurmaktadır. Bu doğal kozmetik ürünleri üreten firmalar uluslar arası doğallık sertifikası almaktadırlar. Yani ürettikleri ürünlerin doğal olup olmadığı sürekli kontrolden geçirilmektedir. Bu nedenle bilinen ve sertifikası olan firmalara sonuna kadar güvenebilirsiniz. Sizlere bu kategori altında sürekli doğal güzellik kürleri, tarifler, öneriler vs. paylaşacağım. Hatta aşağıda sizler için bir tane özel yüz kremi de paylaşayım ki bir başlangıcımız olsun.

Doğal Temiz Cilt için Yüz Kremi
Doğal Temiz Cilt için Yüz Kremi

Doğal Temiz Cilt için Yüz Kremi

Malzemeler:

  • 1 fincan aloe vera jeli
  • 3 gram bal mumu
  • ¼ fincan hindistan cevizi yağı
  • ¼ fincan badem yağı
  • 10 damla greyfurt yağı
  • Çikolata
  • Blender

Tarifi

Bal mumu, hindistan cevizi yağı ve badem yağını dikkatlice bir kavanoza koyun. Bir sürahiyi 7-8 cm kadar ılık suyla doldurun. Kavanozu sürahinin içine koyup malzemelerin erimesini bekleyin. Karışımı bir blenderın içine koyun. Şimdi bu yağları aloe vera jeliyle iyi bir şekilde karıştırın. Çikolatayı karışımın üzerine ekleyip karışımın tatlı bir krem haline geldiğini göreceksiniz ve daha sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra elde ettiğiniz kreminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tamamen doğal olduğu için çok abartmadıkça bir yan etkisini görmezsiniz. Düzenli kullanırsanız eğer parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.