Bitkisel Temizlik Ürünleri

Bitkisel temizlik ürünleri hakkında geniş bilgiler vermeye çalışıp sizleri bilgilendireceğim. Şimdi bu yazımızda bitkisel temizlik ürünleri nasıl üretilir, bitkisel temizlik ürünleri kullanmanın yararları, kimyasal ürünlerin vücudumuza zararlarını ve uzmanların bu konu hakkındaki fikirlerini paylaşacağım.Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, doğal ve organik bir hayat yaşamak sizlere huzurlu, stressiz ve daha kaliteli bir hayat sunmaktadır. Vücudunuza kimyasal ürünleri sokmadığınız takdirde, tamamen doğal bir ömür geçirmiş olacaksınız. Tüm tıp ve bilim insanlarının hem fikir olduğu konu şudur: Kimyasal ürünler öldürücüdür ve bu öldürücü tehlike kimi ürünlerde hemen kimi ürünlerde ise yıllar alabilmektedir. Elbette hepimiz öleceğiz fakat yaşayacağımız ömrü sağlıklı ve refah bir şekilde yaşamak herkesin hakkıdır. Bu nedenle ben elimden geldiğince insanları doğal, bitkisel ve organik yaşamaya yönlendireceğim.

Doğal Hayat
Doğal Hayat

 

Bitkisel Temizlik Ürünleri Nasıl Üretilir ?

Bitkisel temizlik ürünleri üretip, evinizde uzun süreler bu ürünleri kullanmak istiyorsanız öncelikle sitemizi iyice incelemelisiniz. Çünkü sitemizin ana sayfasındaki uzun yazıda bir çok temizlik ürünün evde nasıl yapılacağı anlatılmaktadır. Evde organik deterjan yapmak isimli makalemize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Orada bulunan çok çeşitli bitkisel temizlik ürün yapma tariflerini inceleyebilirsiniz ve kendi deterjanlarınızı tamamen doğal bir şekilde evinizde üretebilirsiniz. Bu tarifleri kullanarak üreteceğiniz deterjanlar iyi bir temizlik sağlayacaktır. İyi bir hijyenin yanında gönlünüz de rahat olacaktır. Çünkü hiç kimyasal barındırmayan ve tamamen sizin ürettiğiniz bir ürünü kullanacaksınız. Evde üreteceğiniz bitkisel deterjanların maliyeti de marketlerde satılanlardan fazla değildir. Çok daha ucuz maliyetlere bu bitkisel deterjanları kendiniz üretirsiniz. Böylelikle hem ailenizi hem de kesenizi korumuş olursunuz.

bitkisel deterjan
bitkisel deterjan

 

Bitkisel Temizlik Ürünlerinin Yararları ve Kimyasal Ürünlerin Zararları

 1. Bitkisel deterjan tamamen doğaldır
 2. Bitkisel deterjan sağlıklı bir ömür yaşamanızı sağlar
 3. Evinizde tehlikesiz ve kaliteli hijyen sağlar
 4. Ailenizdeki küçük çocuklar için tehlike teşkil etmez
 5. Kendiniz üretirseniz marketlerden daha uygun fiyata sağlarsınız
 6. Bitkisel deterjanın herhangi  bir alerjik vb. sorunu olmaz
 7. Bitkisel ürünleri kendiniz üretebilirsiniz

Kimyasal Ürünlerin Zararları

 1. Vücudunuza ağır kimyasal elementlerin girmesini sağlar
 2. Ömrünüzün kalitesiz geçmesine neden olur
 3. Yetişkin bireyler ve çocuklar için tehlikelidir
 4. Evinizde kendiniz üretemezsiniz
 5. Bu nedenle gönlünüz rahat kullanamaz ve tedirgin olursunuz
 6. Kokusu ile insanları rahatsız eder
 7. Cilde alerjik rahatsızlıklar verebilir
 8. Çeşitli yan etki ve hastalıklara yol açabilir
 9. Evdeki küçük çocuklar için son derece risklidir ve saklanarak kullanılmalıdır.

Bitkisel Hayat Hakkında Uzman Yorumları

Ahmet Maranki

 

Gördüğünüz gibi kimyasal ürünler ve bitkisel temizlik ürünleri arasında iyi ve kötü farkları detaylıca yazmaya çalıştım. Bu yazımda baştan aşağı sizlere bitkisel temizlik ürünlerinin ne kadar önemli bir konu olduğunu bahsettim. Ailenizi, kendinizi ve çevrenizdeki insanları sevip, değer veriyorsanız eğer mutlaka doğal bir hayata yönlenmenizi tavsiye ediyorum. Bu işe öncelikle temizlik ürünlerinden başlamalısınız. Çünkü en ağır ve tehlikeli kimyasal ürünler temizlik malzemelerinde bulunmaktadır. Evinizde serseri bir mayın gibi dolaşan bu malzemeler her an tehlike saçabilir. Çocuğunuz bu deterjanlardan içebilir. Kaldı ki, bu tarz vakalar daha önce çok yaşandı ve üzücü sonuçlar alındı. Geç olmadan mutlaka bitkisel temizlik ürünlerine yönlenmelisiniz.Sağlıcakla kalın…:)